Projekt i wykonaniee: M. Papuga

VI 2011 (Czerwiec)

4 czerwca na comiesięcznym spotkaniu obowiązkowym przeprowadziliśmy warsztaty „Jak założyć i prowadzić firmę”, w czasie których uczyliśmy się jakb_250_0_16777215_00_images_stories_czerwiec2011_dsc_1305.jpg promować i reklamować  firmę na zewnątrz.

5 czerwca czynnie braliśmy udział w uroczystości 100-lecia budynku Szkoły Podstawowej w Brzozowej, poprzez obsługę fotograficzną (Dominik), jak i kelnerską imprezy. Jedna z naszych koleżanek, Asia  była konferansjerką, a Albert i Radek przedstawili  scenkę kabaretową. Oprócz tego uczestnicy projektu na zmianę promowali  nasz projekt w namiocie wystawowym, rozdając  kolejny numer  projektowej gazetki „Brzozowa S.A.” i zakładki reklamowej. Wszyscy byli mile zaskoczeni, widząc nas w koszulkach  z logo naszej firmy.

18 czerwca odbyło się III Małopolskie Forum „Równać Szanse 2010”, na którym już po raz trzeci, lecz tym razem w Brzozowej, spotkali się uczestnicy trzech projektów z Małopolski: z Ropicy Polskiej, Sadku-Kostrzy  oraz Brzozowej. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 14.00. Na początku powitaliśmy  wszystkich uczestników: młodzież wraz z koordynatorami oraz zaproszonych gości. Następnie każdy z projektów przedstawił to, co zrobił od  naszego lutowego spotkania w  Sadku –Kostrzy, które wszyscy mile wspominamy. „Centrum Twórczego Rozwoju ART” chwaliło się artystycznymi wyrobami: orgiami, kwiaty, biżuteria, świece żelowe. Uczestnicy projektu „Zauważ mnie w tańcu” wykonali pokazowo układy hip-hopu, zaś dziewczyny – cheerleaderki pochwaliły się swoimi umiejętnościami. Z kolei udziałowcy firmy „Brzozowa S.A.” rozdali kolejny numer gazety reklamowej (znów zdobyliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Junior w druku” i nasze pismo zostało wydrukowane w liczbie 250 egzemplarzy), zakładki do książek z reklamą projektu, kartki pocztowe. Później pracowaliśmy w grupach, podsumowując roczne działania w projektach, omawialiśmy trudności oraz zdobyte umiejętności. Udało się uzyskać  wiele wyczerpujących odpowiedzi od uczestników projektów – czas nie był zmarnowany!  Po tej mozolnej i męczącej pracy przyszła pora na pyszny obiad, przygotowany przez nasze kochane mamy z naszą pomocą. Dziękujemy Paniom: Małgorzacie Buratowskiej, Janinie Jarosz, Marioli Rzepce, Dorocie Kapuście, Zofii  Buratowskiej, Halinie Cieśli, Jolancie Olszewskiej. Gdy wszyscy  posilili się do syta, poszliśmy na Suchą Górę, gdzie spędziliśmy miło czas na wspólnym ognisku i grach zespołowych, takich jak np. „podchody”,  odgrywanie scenek kabaretowych. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy ten czas miło wspominać.

25 czerwca rozpoczęliśmy pracę nad albumem pt. „Brzozowa w starej fotografii”, która polega na zbieraniu od mieszkańców naszej wsi  i skanowaniu zdjęć dotyczących wydarzeń, osób, zajęć od najodleglejszych lat aż do 70-tych XX w. Mamy nadzieję, że lipiec upłynie nam również tak pracowicie i ciekawie.

 

Oprac. Martyna Wójcik- sekcja dziennikarska