Projekt i wykonaniee: M. Papuga

V 2011 (Maj)

Za nami kolejny miesiąc działalności. Ani na chwilę nie zwalniamy tempa pracy. Na początku miesiąca nasi fotografowie, m. in.  Aneta Knapik, Edytab_250_0_16777215_00_images_stories_kuzna_obraz_338.jpg Gądek, Dawid Rzepka, Damian Wróbel, Kamil Kapusta, Konrad Gądek i Łukasz Starczan  sporządzili dokumentację fotograficzną zabytkowych narzędzi kowalskich celem zamieszczenia na ich na stronie internetowej Brzozowej. Znajdą je Państwo pod hasłem „Kuźnia p. Adolfa Ferenca”. Koledzy -autorzy zadbali również o stronę redakcyjną: przygotowali opisy poszczególnych urządzeń oraz relację z przebiegu tego przedsięwzięcia. Strona internetowa powiększyła się także o wywiad z najstarszą mieszkanką miejscowości – panią Karolina Gądek, który przeprowadziły Mariola Gądek i Justyna Bartosik. Wywiad ten został również opublikowany w gazetce.

b_250_0_16777215_00_images_stories_kuzna_obraz_359.jpgChcemy zaznaczyć swoją obecność, umieszczając informacje  o naszej firmie w broszurze „Firmy Gminy Gromnik”. Zebrania potrzebnych materiałów w tym celu podjęli się Joanna Buratowska i Radosław Gotfryd.

Członkowie sekcji dziennikarskiej i fotograficznej przygotowali kolejny
już - piąty- numer gazety BRZOZOWA SA. Został on zgłoszony do konkursu Junior Media i znów zyskał uznanie jurorów. W nagrodę gazeta zostanie wydrukowana w profesjonalnym wydaniu w liczbie 250 egzemplarzy.

W ramach warsztatów „Założenie i prowadzenie firmy” pisaliśmy w grupach kilka wariantów wniosków o dofinansowanie projektu „Pożyteczne wakacje 2011”  Fundacji Wspomagania Wsi.

Z okazji zbliżającej się uroczystości 100 – lecia budynku Szkoły Podstawowej w Brzozowej sekcja grafików, szczególnie Radek Gotfryd i Magda Buratowska opracowali projekty okolicznościowych kartek pocztowych.

W związku z wieloma wspomnianymi wyżej nowymi informacjami, które pojawiają się na stronie www Brzozowej, Słonej oraz parafii Brzozowa, na brak pracy nie narzekają odpowiedzialni za jej administrowanie Marcin Cieśla, Mateusz Myszor i Tomasz Kwiek. Zachęcamy do odwiedzenia witryny i ocenienia wyników działań kolegów.

Dodatkową dokumentacją naszych poczynań jest Kronika Projektu, do której wpisy opracowali w tym miesiącu: Kamil Kapusta, Mariola Gądek, Jowita Potępa, Justyna Bartosik. Członkowie sekcji fotograficznej natomiast utrwalają wszelkie spotkania projektowe.

 

Oprac. Wojciech Buratowski