Projekt i wykonaniee: M. Papuga

I 2011 (Styczeń)

Nowy rok kalendarzowy rozpoczęliśmy znów dość intensywnie.

b_250_0_16777215_00_images_stories_Galeria_kronika_20110115201.jpgNasze koleżanki Edyta i Mariola G. pracowały nad kroniką naszej firmy: uzupełniły wpisy dotyczące wydarzeń związanych z wydarzeniami z ostatnich miesięcy, wkleiły ciekawe fotografie opisując je krótkim i zabawnym komentarzem.

Konrad G., Albert O., i Kamil K.  stworzyli prezentację multimedialną o naszej firmie, która będzie nam potrzebna, gdy spotkamy się a uczestnikami innych projektów w Sadku.b_250_0_16777215_00_images_stories_cimg4151.jpg

 

 

Na bieżąco aktualizujemy stronę internetową (www.brzozowa-sa.pl), na której pojawiły się fotoreportaże Edyty G. pt. ,, Zimowe brzozowskie impresje”, przedstawiający Brzozową w zimowym krajobrazie oraz Joanny B. „Bobry w Brzozowej”, czyli o miejscu, gdzie swoje królestwo mają te futrzaki. Z kolei Wojtek B. opracował materiały na temat przydrożnych kapliczek. Aktualizacja strony internetowej Brzozowej to główne zadanie Marcina C. i wywiązuje się z niego doskonale.

Dziennikarki Justyna P. i Martyna W. napisały ciekawe artykuły na naszą stronę internetową: Justyna  o spotkaniu opłatkowym dla samotnych, starszych i chorych, a Martyna o jasełkach i kolędnikach, którzy odwiedzili nasze domy w okresie świątecznym.

b_250_0_16777215_00_images_stories_Galeria_kolejne_dsc03857.JPGW styczniu spotkaliśmy się również na warsztatach ,,Jak założyć i poprowadzić własną firmę” , które poprowadził nasz koordynator pan Zbigniew Gotfryd. Podczas spotkania spotkała się z nami p. Sylwia Nosal –Więcławik, która właśnie rejestruje własną firmę projektującą i zakładającą tereny zielone. Przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat swoich pomysłów, zdobywania funduszy, pozyskiwania pracowników itp. Poza tym podczas warsztatów tworzyliśmy coś w rodzaju umowy przedwstępnej – zlecenia wykonania reklamy w broszurze „Firmy Gminy Gromnik”, nad którą pracujemy.

Nie wszystkie jednak działania podjęte w styczniu były planowane, ale to wynika z tego, że wciąż mamy nowe pomysły i je realizujemy.

Zakupiliśmy wzmacniacz w okazyjnej cenie, dzięki czemu zostało zaoszczędzonych trochę pieniędzy.

Grafik komputerowy Mateusz J. otrzymał zlecenie zrobienia wizytówek do Belgii, a Wojtek B. tworzy stronę WWW jednego z miejscowychb_250_0_16777215_00_images_stories_cimg4153.jpgprzedsiębiorców, z czego jesteśmy wszyscy dumni.

W Gazecie Krakowskiej i Dzienniku Polskim zostały zamieszczone artykuły o naszej działalności. Interesująco brzmiał tytuł: ,,Duży sukces małej wsi, czyli jak się to robi w Brzozowej”, a dzięki artykułom coraz więcej osób dowiaduje się o naszym istnieniu.

Z kolei nasze dziennikarki założyły gazetę lokalną „Brzozowa SA” i pracują nad jej pierwszym numerem, który ukaże się w lutym.

Powoli zbliżamy się do półmetka naszych działań. Planujemy zorganizować małe „święto projektu” podczas zebrania sprawozdawczo – wyborczego jednostki OSP w Brzozowej, na którym będą gościć przedstawiciele innych jednostek i władze gminne.

 

Oprac.Magdalena Buratowska