Projekt i wykonaniee: M. Papuga

Orszak Trzech Króli znów przeszedł przez Brzozową

orszak6 stycznia 2018 roku już po raz czwarty drogami parafii Brzozowa przemaszerował barwny korowód manifestujący radość z Objawienia Jezusa. Zacni monarchowie, reprezentujący poszczególne miejscowości parafii, zamiast wielbłądów wybrali bryczki zaprzężone w konie.

Król z Faściszowej, a był nim Tomasz Kiermasz, przybył zaprzęgiem ze swoją  świtą, miejscowość Polichty reprezentował Marian Oczkowski, w towarzystwie m.in. gospodyń ubranych w barwne stroje ludowe. Mędrzec z Brzozowej – Marcin Ligęza – przyjechał z kapelą  i kolędującymi mieszkańcami.

Królowie jechali z południa, wschodu oraz zachodu parafii, i tradycyjnie już spotkali się w centrum Brzozowej. Tam została odczytana ewangelia św. Mateusza, traktująca o narodzeniu Jezusa w Betlejem oraz o historii Mędrców ze Wschodu. Następnie cały korowód, przy radosnej muzyce i doniosłym śpiewie kolęd, udał się do kościoła. Prowadziła go   bryczka wioząca  najmłodszych uczestników, poprzebieranych w kolorowe stroje postaci biblijnych.

O bezpieczny przemarsz uczestników wydarzenia zadbali członkowie miejscowej straży pożarnej. Przed świątynią orszak powitał ks. proboszcz Stanisław Wojtas. W krótkim słowie skierowanym do zgromadzonych, zwrócił uwagę na to, jak ważne jest wyrażenie wiary poprzez udział w takim wydarzeniu, zorganizowanym na pamiątkę przybycia do narodzonego w Betlejem Jezusa Trzech Mędrców z dalekiego Wschodu. Potem Królowie i zebrani uczestnicy korowodu weszli do zabytkowego kościoła, gdzie przy dźwiękach kolędy „Mędrcy świata, monarchowie” pokłonili się Jezusowi i złożyli przyniesione dary, a następnie uczestniczyli we Mszy św.   

Dziękuję za pomoc Ochotniczej Straży Pożarnej, woźnicom: Krzysztofowi Kolano, Stanisławowi Wójcikowi, Łukaszowi Magierze, Wiesławowi Łabuzowi, Tadeuszowi Nadolnikowi, Wojciechowi Nadolnikowi, przewożącemu na platformie orkiestrę i śpiewaków - Markowi Mrozikowi, sporządzającemu dokumentację fotograficzną - Zbigniewowi Gotfrydowi, księdzu proboszczowi Pawłowi Mikulskiemu za wypożyczenie nagłośnienia, paniom w strojach ludowych, dzieciom przebranym za postaci biblijne, wszystkim mającym wkład w sprawną organizację orszaku, parafianom i gościom.                                                                                             

Organizatorem Orszaku Trzech Króli był Bolesław Buratowski. (B.B.)

Fotorelacja - kliknij tutaj...

Odsłony: 389