Projekt i wykonaniee: M. Papuga
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/3p/sadek - 20.02.2011 jb (2).JPG'
There was a problem loading image 'images/stories/3p/sadek - 20.02.2011 jb (2).JPG'
There was a problem loading image 'images/stories/3p/sadek - 20.02.2011 jb (14).JPG'
There was a problem loading image 'images/stories/3p/sadek - 20.02.2011 jb (14).JPG'

Dnia 26.02.2011r. o godzinie 12:30 wszyscy stawiliśmy się na zbiórce przed Domem Ludowym w Brzozowej, jednak w drogę wyruszyliśmy o 13:00 z powodu naszych kolegów „maruderów”, którzy troszkę się spóźnili. Na miejsce dotarliśmy po półtoragodzinnej jeździe autobusem, podczas której było bardzo wesoło - rozmawialiśmy na różne tematy i śmialiśmy się.

Po przyjeździe  do Sadku - Kostrzy, zostaliśmy bardzo miło przywitani przez rówieśników z tamtejszego projektu. Później dołączyła do nas grupa zsadek - 20.02.2011 jb (2).JPG Ropicy Polskiej, po czym został przedstawiony plan całej imprezy. W części oficjalnej zostały powitane wszystkie trzy grupy, jak i zaproszeni goście: wójt Gminy Jodłownik, radni oraz sołtysi wsi Sadek i Kostrza. Po wystąpieniach niektórych gości grupy zaczęły przedstawiać swoje prezentacje. Jako pierwsi wystąpiliśmy my. Nasze osiągnięcia przedstawili Mariola Gądek i Dawid Rzepka na podstawie prezentacji  przygotowanej przez Alberta Olszewskiego i Konrada Gądka. Później przyszedł czas na naszych kolegów i koleżanki z Ropicy Polskiej. Opowiedzieli nam o tym, jak byli na wycieczce w Olkuszu w firmie zajmującej się produkcją dekoracyjnych paneli, pokazali zdjęcia z warsztatów dekoracji wnętrz oraz próbki własnych wytworów prac. Jednakże  najlepsze wrażenie zrobiła na nas prezentacja projektu z Sadku - Kostrzy. Nasi gospodarze pokazali nam na żywo swoje umiejętności w tańcu towarzyskim oraz hip-hopie, a są dopiero po 2 miesięcznej nauce. Dowiedzieliśmy się także bardzo dużo o ich kursie didżejskim i fotograficznym.

sadek - 20.02.2011 jb (14).JPGPo prezentacji projektów nastąpiła próba dyskusji, dzielenia się wrażeniami, spostrzeżeniami z realizacji naszych projektów. Następnie udaliśmy się do sali obok na pyszny obiad, przygotowany przez mamy naszych rówieśników z tejże miejscowości. Po posiłku czekały  na nas zabawy integracyjno-rozrywkowe, min. „Bal przebierańców”. Ponieważ mieliśmy przy tym mnóstwo ubawu opowiemy na czy zabawa polegała. Otóż, wszyscy tańczyliśmy w dwóch kołach - w jednym chłopcy, a w drugim dziewczęta. W czasie grania muzyki podawaliśmy sobie z rąk do rąk worek z różnymib_250_0_16777215_00_images_stories_3p_sadek_26.02.2011_-_zg_(44).JPG kostiumami lub częściami garderoby. Gdy muzyka przestała grać, osoba, która trzymała w rękach worek wyjmowała, nie patrząc do środka, jakąś  rzecz i ubierała na siebie. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Gdy skończyły się już stroje w workach, te osoby, które były przebrane, zatańczyły taniec zwany tańcem belgijskim. Później przyszedł czas na turniej „Jaka to melodia”, podczas którego najtrudniejsza dla nas okazała się kategoria muzyki filmowej, a potem była zabawa w opowiadanie „Bajki o królu i królowej”. Na dziewięciu krzesłach odpowiednio ustawionych siedziało dziewięć chętnych osób, czyli król, królowa, cztery koła karety, woźnica i dwa konie. Osoba, która usłyszała nazwę swojej postaci w opowiadanej bajce, wstawała i obiegała wkoło wszystkie krzesła i osoby siedzące na nich. Było przy tym dużo śmiechu i frajdy.

W końcu nadszedł długo wyczekiwany czas na zabawę. Dyskoteka i zabawy, były prowadzone przez DJ Dragona, który prowadził kurs didżejski z młodzieżą z Sadku – Kostrzy. Dyskoteka była na wysokim, klubowym poziomie. Każdy szalał przez bardzo długi czas na parkiecie w rytm gorącej muzyki. Wszyscy ze smutkiem, żegnaliśmy się odjeżdżając, lecz pocieszył nas fakt, że za następne cztery miesiące znów będziemy się widzieć i wspólnie bawić u nas w Brzozowej. Jesteśmy przekonane, że to drugie małopolskie spotkanie projektów „Równać Szanse” zapadnie każdemu na długo w pamięci. Już czekamy z niecierpliwością do wakacji, bo wtedy znów się spotkamy.

 

 

Opracowały: Martyna Wójcik

Jowita Potępa