Projekt i wykonaniee: M. Papuga

Drodzy Brzozowianie!

W bieżącym roku 2015 przypada 800 lat istnienia wsi Brzozowa. Potwierdza to wzmianka w dokumencie biskupa krakowskiego Wincentego Kadłubka. W naszej historii wsi nie świętowano nigdy rocznicy jej powstania, bo od wieków przeszkadzały wojny, powstania i inne zawirowania. Te 800 lat to życie pierwszych osadników karczujących lasy pod uprawy ziemi, tych którzy przez wieki tę ziemię uprawiali, a kiedy było trzeba stawali do walki za Ojczyznę. To życie emigrantów szukających lepszej przyszłości, tych którzy współtworzyli polską kulturę i naukę. Nasza mała społeczność brzozowska to część historii Polski, z której mamy prawo być dumni.

Obchody jubileuszu to wielkie wyzwanie. W tym celu zawiązał się komitet obchodów 800-lecia na czele z Panem Sołtysem. Te kilka osób nie jest w stanie udźwignąć ogromu obowiązków związanych z przygotowaniem tego święta, dlatego komitet zwraca się z ogromną prośbą do wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie obchodów jubileuszowych, aby wzięli udział w kolejnym zebraniu organizacyjnym 5 maja (wtorek) o godzinie 19:00 w Domu Ludowym. Zjednoczmy się razem, zapomnijmy o różnicach i urazach, bo bez Waszej obecności i pomocy ta uroczystość nie będzie prawdziwym świętem Brzozowej.

Na to nasze wspólne święto, które odbędzie się 28 czerwca zaproszenie przyjął już ordynariusz naszej diecezji, ksiądz biskup Andrzej Jeż. Nie może w tym dniu zabraknąć obecnych mieszkańców Brzozowej oraz tych, którzy się tu urodzili i wyjechali, a są związani rodzinnie i emocjonalnie z naszą wsią. W ten sposób uczcimy naszych przodków, którzy współtworzyli dzisiejszą Brzozową.

Komitet Obchodów 800-lecia

Odsłony: 1286