Projekt i wykonaniee: M. Papuga

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

b_250_0_16777215_00_images_stories_2014_peregrynacja_DSC_0518.JPG

Parafia Brzozowa już prawie od roku przygotowywała się modlitewnie i duchowo na wydarzenie Peregrynacji, które odbyło się w dniach 12 i 13 czerwca 2014 r.

Bezpośrednim przygotowaniem do tego wielkiego wydarzenia były trwające od 8 do 11 czerwca Rekolekcje, które prowadził Ojciec Bonawentura, Franciszkanin - Kapelan sióstr Bernardynek w Kończyskach koło Zakliczyna. Pomimo pięknej pogody kuszącej do prac polowych, parafianie bardzo licznie uczęszczali  na nabożeństwa, nauki rekolekcyjne. Bardzo dużo wiernych skorzystało z rekolekcyjnego Sakramentu Pokuty. Wielu parafian gromadziła Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.

Radość  nasza z Peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i Relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II była tym większa, że Pan Jezus Miłosierny, wraz z relikwiami świętych  przybył do nas w Święto JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA, oraz że wprowadzał go do naszej świątyni Ks. Biskup Ordynariusz naszej Diecezji Andrzej Jeż, który właśnie w dniu 12 czerwca obchodzi 26 rocznicę swoich święceń kapłańskich, a za kilka dni 15 czerwca w najbliższą niedzielę, drugą rocznicę ingresu do Katedry Tarnowskiej.

Na Obraz Jezusa Miłosiernego oczekiwaliśmy w modlitewnym czuwaniu od godz. 16.30. Tuż przed 17.00 rozdzwoniły się dzwony, słychać było syreny samochodów strażackich eskortujących samochód kaplicę. Na powitanie przed świątynię wyszli ministranci i lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, dzieci pierwszokomunijne, poczet OSP w Brzozowej oraz zgromadzeni parafianie.. Obraz Jezusa Miłosiernego został wprowadzony przez strażaków: W. Gądka, J. Gniadka, S. Gniadka, M. Sochę, J. Żabę, Z. Wróbla, relikwie św. Jana Pawla II wniósł Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii – K. Kieroński w asyście  B. Żaby i Z. Gucwy, zaś relikwie św. Faustyny niosła młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania w tym roku: M. Socha, T. Wójcik, Ł. Osysko. Po powitaniu i wprowadzeniu do kościoła Obraz powitał Proboszcz Parafii Brzozowa, ks. S. Wojtas. Powitanie to płynęło z wszystkich naszych serc, a zewnętrznym przejawem ogromnego wzruszenia, które towarzyszyło wiernym były łzy widoczne na niejednej twarzy: łzy wdzięczności, uwielbienia, skruchy i pokory. Każdy z nas, z ukrytymi głęboko intencjami, wpatrywał się w Jezusa Miłosiernego, którego spojrzenie przeszyło niejedno serce.

Potem rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Uczestniczyło w niej 20 księży z Dekanatu Zakliczyn.

Po Eucharystii nastąpiła modlitwa indywidualna, adoracja wyznaczonych rejonów, a o 21.00 wierni bardzo licznie zgromadzili się na Apelu ku czci Bożego Miłosierdzia.

O godz. 22.00 odbyła się Msza św. z kazaniem o powołaniach. Podczas tej Peregrynacji szczególnie dużo miejsca poświęcono powołaniom, ponieważ ostatni kapłan pochodzący z naszej wspólnoty przyjął święcenia kapłańskie w 2000 r. Mamy nadzieje, że jednym z owoców naszego zawierzenia Bożemu Miłosierdziu będą powołania kapłańskie, czy zakonne.

W drugim dniu Nawiedzenia wierni uczestniczyli w nabożeństwach, czuwaniach modlitewnych według programu załączonego obok. Niezwykle jednak ważnym momentem była Msza św. dla chorych o godz. 11.00 z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, tzw. błogosławieństwem lourdzkim.

Po Peregrynacji oczekujemy wzrostu naszej wiary, większego zaufania Bożemu Miłosierdziu na co dzień i obfitych łask Bożego błogosławieństwa. Chcemy za wszelką cenę w przyszłości wypełnić wszystkie postanowienia , jakie każdy przed Jezusem Miłosiernym uczynił i wpisał do księgi postanowień.

Tak bardzo liczymy na Boże Miłosierdzie.

Zobacz fotorelację...

Odsłony: 2172