Projekt i wykonaniee: M. Papuga

b_250_0_16777215_00_images_stories_2014_gokarty_DSC_0145.JPGMłodzi strażacy nie nudzą się w czasie ferii

Członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Brzozowej przeżyli niezwykłe emocje podczas wyjazdu w dniu 11 lutego 2014 r. do Tarnowa. Najpierw  ponad 1,5 godziny spędzili w JRG 1 przy ul. Klikowskiej, gdzie chłopcy mogli zobaczyć, jak pełniona jest służba w Państwowej Straży Pożarnej, zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem tarnowskich strażaków, który wykorzystywany jest podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. W ramach spotkania zostało również przeprowadzone szkolenie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w przypadku powstania zagrożenia pożarowego w lesie, szkole i w domu.

Praktyczny pokaz został przeprowadzony w specjalnej sali przystosowanej do tego typu szkoleń, która znajduje się w siedzibie Komendy. Uczestnicy spotkania przeżyli sytuację pożaru i zadymienia z tym związanego – był to sprawdzian dla wytrzymałych.

Największy poziom adrenaliny jednak został osiągnięty podczas pobytu na torze kartingowym. Tutaj chłopcy poczuli się jak prawdziwi rajdowcy.  Mimo, że gokart potrafi rozpędzić się nawet do 40 km na godzinę, jednak nad prędkością stale czuwa obsługa i instruktor, który dobiera optymalną prędkość do umiejętności jazdy dziecka – jazda jest bezpieczna. Świetną zabawę zapewniają silniki z serii HONDA o mocy 4,5 KM. Nasi młodzi strażacy podołali wyzwaniu i ustanawiali kolejne rekordy toru kartingowego.

Wyjazd został  zorganizowany przez prezesa jednostki dh. Zbigniewa Gotfryda i dofinansowany ze środków OSP w Brzozowej. Był on swego rodzaju nagrodą za czynny udział młodzieży w pracach jednostki. Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowali dh Adrian Olszewski i p. Krystyna Gotfryd.

Odsłony: 1859