Projekt i wykonaniee: M. Papuga

przemysl.jpgZmarł Ojciec Przemysław Roman Brzozowski OFM, kapłan pochodzący z Brzozowej

W czwartek 6 lutego 2014 r., w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Krakowie, odszedł do Pana nasz Rodak – o. Przemysław Roman Brzozowski OFM. Przeżył 74 lata, w Zakonie 55 lat, jako kapłan 46 lat.

Msza św. pogrzebowa śp. o. Przemysława Brzozowskiego OFM odbyła się w poniedziałek 10 lutego o godz. 11.00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie – Azorach. Mszy św. przewodniczył Minister Prowincjalny o. Rufin Maryjka OFM, w koncelebrze uczestniczyło 46 księży zakonnych i diecezjalnych – m.in. przedstawiciele Zarządu Prowincji i dziekan dekanatu bieckiego ks. Czesław Stanaszek. W ostatnim pożegnaniu wzięli również udział przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej, aby w ten sposób okazać szacunek i pamięć o Księdzu, który urodził się na brzozowskiej ziemi.

Śp. o. Przemysław Roman Brzozowski OFM, syn Józefa i Józefy zd. Wróbel, urodził się 4 kwietnia 1940 r. w Brzozowej (pow. tarnowski, diecezja tarnowska). Do Zakonu Braci Mniejszych wstąpił 7 sierpnia 1959 r. w Przemyślu. Pierwszą profesję zakonną złożył 26 sierpnia 1960 r. w Przemyślu, profesję uroczystą 4 października 1965 r. w Krakowie. W latach 1962 - 1968 studiował filozofię i teologię na Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie, święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Juliana Groblickiego w dniu 22 lutego 1968 r. w Krakowie. Pełnił posługę duszpasterską najczęściej jako katecheta, gwardian, proboszcz oraz wikariusz domu i parafii w klasztorach: w Krakowie – św. Kazimierza, Kętach, Brodnicy, Krakowie – Azorach, Bieczu, Dzwono – Sierbowicach, Dursztynie i Jarosławiu. Od lipca 2006 r. należał do Wspólnoty w Bieczu.

Informacje pochodzą ze strony: http://ofm.krakow.pl/

Odsłony: 1981