Projekt i wykonaniee: M. Papuga
Utworzono: środa, 18, kwiecień 2012

Droga Krzyżowa dla dzieci

Po raz pierwszy w naszej parafii dzieci w wieku przedszkolnym miały okazję zobaczyć Drogę Krzyżową w postaci przedstawienia. Uczniowieb_250_0_16777215_00_images_stories_drogak_DSC_0008.JPG Szkoły Podstawowej w Brzozowej oraz Gimnazjum Publicznego w Gromniku pod opieką pań Grety Olszewskiej i Krystyny Gotfryd przygotowały dla swoich młodszych kolegów krótką wersję tych jakże ważnych chwil  z życia Jezusa.

Nasi młodzi aktorzy zagrali najlepiej jak mogli. Nie bali się publiczności. Kostiumy oraz rekwizyty, które sami przygotowali, były świetnie dobrane.

Pomimo tego, że przedstawienie było kierowane głównie do kilkuletnich dzieci na Drodze Krzyżowej nie zabrakło uczniów troszkę starszych, gimnazjalistów, dorosłych oraz starszych ludzi. Reakcja dzieci pewnie zadziwiła niejednego. Maluchy z ciekawością oglądały występ. Pełne emocji czekały na to, co za chwilę się stanie. W ich oczach widać było to zainteresowanie.

Gdy przedstawienie się skończyło nasz ks. Stanisław Wojtas bardzo podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Nie skrywał także nadziei na to, że Droga Krzyżowa dla dzieci stanie się już stałym elementem obchodów Wielkiego Tygodnia w Brzozowej.

 

(oprac. Mariola Gądek)

 

 

{gallery}/drogak{/gallery}

Odsłony: 2168