Projekt i wykonaniee: M. Papuga

Po konkursie…

W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00 odbył się konkurs palm wielkanocnych. Nagrodę za najdłuższą palmę, która miała ok. 12 metrów otrzymała rodzina Państwa Kwieków z Brzozowej.


 

Konkurs miał charakter otwarty. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne, które zgodnie z regulaminem powinny nawiązywać formą jak i surowcem do tradycyjnych palm wielkanocnych występujących dawniej na naszym terenie.

Palmy najczęściej wykonywane były z bukszpanu, bazi, gałązek wierzbowych, leszczyny, kolorowych traw, choiny czy sosny. Elementem uzupełniającym były suszone i barwione kwiaty, wstążki i kwiaty wykonane z bibuły oraz papieru.

Jury w składzie: ks. Stanisław Wojtas, pani Barbara Cieśla (nauczyciel plastyki) i pan Marian Socha (przedstawiciel rady duszpasterskiej) oceniało zgodność z regulaminem konkursu, pomysłowość i inwencję twórczą uczestników konkursu, wykorzystanie materiałów i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych, wielkość palm i bogactwo użytych materiałów, samodzielność i estetykę wykonania pracy.

Nagrodę za najwyższą palmę otrzymała rodzina Państwa Kwieków, która wykonała palmę o długości 12 metrów. Prace nad nią trwały zapewne bardzo długo. Natomiast w kategorii najpiękniejszych palm kolejno miejsca zajęli: I- Paweł Kwiek (Brzozowa), II – Wojciech Nadolnik (Brzozowa), III – Justyna Gucwa (Polichty), wyróżnienia – Małgorzata Klimczak (Brzozowa) i Mateusz Wójcik (Faściszowa).

Oprócz ufundowanych przez Gminny Ośrodek w Gromniku nagród głównych za wymienione wyżej miejsca, każdy z uczestników otrzymał nagrody pocieszenia w postaci słodyczy i książek, które zakupił Proboszcz Parafii, ks. Stanisław Wojtas.

Konkurs organizowały następujące instytucje: Gminny Ośrodek Kultury w Gromniku, Szkoła Podstawowa w Brzozowej oraz Parafia Rzymskokatolicka w Brzozowej.

 

Fotoreportaż Edyty Gądek

{gallery}/palmy{/gallery}

Odsłony: 1159