Projekt i wykonaniee: M. Papuga

Wyższa Szkoła Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu gościła brzozowską młodzież

 

W dniach od 17 – 19 sierpnia 2011r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się ogólnopolskie wakacyjne warsztaty dziennikarskie dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich z całej Polski. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Wszyscy możemy być dziennikarzami” i zgromadziło prawie 400 młodych ludzi.

Z naszej miejscowości uczestnikami tych warsztatów byli uczestnicy projektu „Brzozowa S.A.”: Klaudia Buratowska, Justyna Potępa i Radosław Gotfryd.warszt. dziennik.jpg

 

 

Pobyt w Toruniu sprawił, że staliśmy się bardziej otwarci, dojrzalsi i pełni pomysłów. Warsztaty dziennikarskie były prowadzone przez profesjonalistów. Każdy mógł indywidualnie porozmawiać z prowadzącymi zajęcia, dowiedzieć się od niego  praktycznie wszystkiego. Mieliśmy możliwość poradzić się ich w różnych kwestiach związanych z dziennikarstwem.  Każde zajęcia prowadzone były w inny sposób. Na zajęciach telewizyjnych mogliśmy wystąpić indywidualnie przed kamerą i spróbować własnych sił, czy poradzimy sobie, jak to jest, jak czują się prawdziwi dziennikarze, ci w telewizji.  Na zajęciach prasowych uczyliśmy się, jak stworzyć ciekawy artykuł, który będzie zwracał uwagę wszystkich. Z kolei na innych uczyliśmy się obsługiwać profesjonalną kamerę, przeprowadzać wywiady i ankiety. Było bardzo ciekawie.  W ciągu tych trzech dni zwiedzaliśmy Radio Maryja, Telewizję Trwam, Radio SIM, słuchaliśmy wykładów dziennikarskich z profesjonalistami.  W tym czasie poznaliśmy mnóstwo nowych ludzi, a każdy z innego krańca Polski. Mogliśmy porozmawiać, dowiedzieć się, co słychać nad morzem, co w górach, a co na pojezierzu.  Te trzy dni spędzone w WSKSiM w Toruniu sprawiły, że staliśmy się bardziej odważni i  pewni siebie. Miejmy nadzieję, że za rok również będą takie warsztaty i uda nam się znów w nich uczestniczyć.

 

Oprac. Klaudia Buratowska

 

Więcej na ten temat można przeczytać klikając w link:

http://www.wsksim.edu.pl/articles.php?id=409

Odsłony: 1388